FAQ

Czy system ZAMEL będzie działał w moim aucie?

System ZAMEL jest kompatybilny z każdym autem posiadającym sekwencyjny system wtrysku benzyny oraz z wybiórczymi pojazdami na wtrysku bezpośrednim. W aucie sekwencyjnym potrzebujemy następujących paramentrów, aby dobrać odpowiednie komponenty: pojemność i moc silnika, ilość cylindrów, model oraz rok produkcji auta. W przypadku aut z bezpośrednim systemem wtrysku paliwa, niezbędny jest kod silnika – są to dedykowane instalacje, przygotowywane pod konkretny model silnika.

Co wchodzi w skład zestawu ZAMEL?

Pełem zestaw (KIT) ZAMEL składa się z wielu komponententów. Zazwyczaj jest to 21 różnych produktów. Taki zestaw jest kompletny i w dodatku ze zbiornikiem tworzy kompletną instalację.

Czy ZAMEL jest w stanie przerobić ciężarówkę/generator?

Tak, świadczymy serwis konwersji ciężarówek oraz generatorów na LPG lub CNG. Są to projekty, na które trzeba spojrzeć indywidualnie w doborze komponentów oraz w wyliczeniach oszczędności.

Czy możecie przerobić hybrydę na gaz?

Pomimo wielu zapytań w tym temacie i zapoznaniu się z wieloma sukcesywnymi tego typu projektami, zdecydowaliśmy się wyspecjalizować w systemach sekwencyjnych, bezpośredniego wtrysku (DI) oraz Diesel-Gas (DualFuel).

Mam problem ze znalezieniem instalacji pod mój samochód z wtryskiem bezpośrednim.
Czy ZAMEL jest w stanie zainstalować gaz do mojego auta?

Wszystko zależy od kodu silnika. Jeśli jest on kompatybilny z listą silników przetestowanych na naszej instalacji, z całą pewnością możemy zainstalować gaz w takim aucie.

Mój samochód nie przeszedł badań technicznych przez butlę. Co robić?

Należy dokonać legalizacji butli gazowej lub wymienić ją na nową. Ostatecznością jest demontaż instalacji gazowej w aucie.

Jak szybko instalacja LPG w moim aucie zwróci się?

To zależy od kilku czynników: średniego spalania auta na 100km, pokonywanego dystansu różnicy cen paliw oraz samej instalacji. Aby dokładnie wyliczyć ROI, skontaktuj się z jednym z naszych przedstawicieli lub napisz na auto@zamel.com.pl.

Jakie jest ROI z instalacji LPG/CNG w ciężarówce?

To zależy od kilku czynników: średniego spalania auta na 100km, pokonywanego dystansu różnicy cen paliw oraz samej instalacji. Aby dokładnie wyliczyć ROI, skontaktuj się z jednym z naszych przedstawicieli lub napisz na auto@zamel.com.pl.

Jakie jest ROI z instalacji LPG/CNG w generatorze?

To zależy od kilku czynników: średniego spalania przez godzinę pracy przy pełnym obciążeniu, różnicy cen paliw, systemu wtrysku paliwa oraz samej instalacji. Aby dokładnie wyliczyć ROI, skontaktuj się z jednym z naszych przedstawicieli lub napisz na auto@zamel.com.pl.

Jak mogę podjąć współpracę na dystrybucję z ZAMEL?

Prosimy o wypełnienie formularza na stronie https://zamelgroup.eu/kontakt. Jeden z naszych handlowców/opiekunów klienta odezwie się w przeciągu dwóch dni roboczych.

Mam flotę ciężarówek. Chciałbym przerobić ją na gaz. Jak wygląda proces?

W wielkim uproszczeniu na początku potrzebujemy kilku podstawowych parametrów ciężarówek. Następnie dobieramy komponenty tworząc kompletne KITy i wyceniamy transport. Klient po opłaceniu faktury według ustaleń, otrzymuje produkty. Następnie dokonujemy konwersji osobiście lub przez lokalnego partnera na danym rynku.

Chciałbym kupić KITy ZAMEL, ale nie wiem jak zaimportować. Co muszę zrobić?

Wiele zależy od kraju, z którego chcesz importować. Są kraje wymagające pozwolenia na import. Importować można zarówno jako firma, ale też jako osoba prywatna. Aby dokładnie zrozumieć sytuację i zaproponować prosimy o wypełnienie formularza https://zamelgroup.eu/kontakt. Jeden z naszych opiekunów odezwie się w przeciągu dwóch dni roboczych.

Jakie produkty oferuje ZAMEL?

Posiadamy na magazynie ponad 2.000 różnych produktów do instalacji LPG oraz CNG. Systematycznie powiększamy też asortyment według potrzeb klientów. Niezależnie od rynku i potrzeb, z całą pewnością dostarczymy potrzebny produkt. Więcej o produktach znajdziesz na https://zamelgroup.eu/produkty-autogas.

Skąd jest ZAMEL?

ZAMEL to Polska, rodzinna firma. Nasza sieć dystrybucji obejmuje rynki Europesjkie, Amerykę Południową i Środkową, Afrykę oraz Bliski Wschód.

Potrzebuję zbiorników LPG lub CNG. Czy ZAMEL może mi je wysłać?

Tak, możemy dostarczyć zbiorniki CNG oraz LPG (różne rodzaje). W tej sprawie prosimy o kontakt na rafal.szybiak@zamel.com.pl.

Chciałbym zacząć współpracę z ZAMEL i instalować wasze produkty. Jak mogę nauczyć się waszego systemu?

Dziękujemy za zaufanie i wybór naszej marki. Serdeczna prośba o wypełnienie formularza wybierając temat “trening i instalacja ZAMEL”. Nasz opiekun odezwie się w przeciągu dwóch dni roboczych.

Jak wygląda procedura celna/odprawa eksportowa w przypadku wysyłki za granicę?

Z perspektywy importera, najważniejsze będą dokumenty, które dostarczamy: konosament, faktura, Eur.1 oraz Packing List. Różne kraje mogą mieć również różne wymagania, np. posiadać kody poszczególnych części oraz ich partii, aby udowodnić oryginalność pochodzenia.

Z jakimi firmami przewozowymi współpracuje ZAMEL?

Wybór firmy przewozowej do zlecenia jest również zależny od klienta. Jeśli ten ma preferowanego przewoźnika, wysyłamy towar przez daną firmę. Natomiast zawsze porównujemy ceny za przewóz do skuteczności firmy w oparciu o doświadczenie.

Ile kosztuje wysyłka paczki/palety/kontenera w kraju, w obrębie EU, poza EU?

Każdą wysyłkę wycenia się indywidualnie, każdorazowo. Cena zależy od objętości i wagi. Również warunków przewozu oraz kierunku transportu.

Gdzie znajduje się siedziba firmy?

Siedziba ZAMEL znajduje się w miejscowości Biała Podlaska w Polsce, Europa.

W jakim języku prowadzona jest obsługa klienta?

Języki w jakich można spodziewać się pomocy to: Angielski, Hiszpański, Francuski, Włoski, Rosyjski oraz Polski.

Jaka jest polityka rabatowa firmy?

Każdego klienta traktujemy indywidualnie. W zależności od rynku, długości relacji oraz objętości i częstotliwości zamówień, bierzemy pod uwagę te aspekty przy wycenach.

Jak szybko trwa kompletowanie zamówienia i wysyłka?

Po otrzymaniu płatności, kompletacja z wysyłką trwa 1-3 dni roboczych. Jeśli zamówienie jest większe od ilości dostępnego na magazynie towaru, doliczamy odpowiednio czas na transport od producenta. Jest to zawsze wyliczone i przedstawione klientowi. Na tej podstawie możemy z klientem podjąć najlepszą decyzję biznesową.

Kiedy mogę się spodziewać towaru?

Aktualne miejsce towaru możemy prześledzić na stronie przewoźnika. Potrzebny jest do tego numer listu przewozowego. Zawsze po nadaniu przesyłki przesyłamy go do klienta.

Jakimi markami dysponyjemy?

Zakres produktów i producentów jest bardzo szeroki. Aktualnie posiadamy w naszej ofercie produkty Tomasetto Achille, AEB, ZAMEL, Lovato, Landi Renzo, RAIL, Valtek, OMB, Faro, Fagumit, AC, Zavoli, LPGTech, GZWM i wiele innych.

Jak jest czas realizacji?

Wszystko zależy od kraju, do którego ma udać się przesyłka. W Europie, wysyłki docierają 2-5 dni roboczych. Drogą morską, statki dopływają w 28 do 60 dni. Przed każdą wysyłką firmy logistyczne przekazują ETA – czyli przewidywany czas dostawy, o czym informujemy klientów.

Jaka jest dostępność produktów?

Wszystkie produkty do konwersji LPG oraz CNG są przez nas magazynowane. Zarządzamy ilościami i zamówieniami, żeby nie dopuścić do ich braku w przypadku zamówień. Jedynie produkty specyficzne i zamawiane pod konkretny projekt mogą być niedostępne. Jest to kwestia 2-4 tygodni, aby otrzymać towar od producenta.

Czy jesteśmy w stanie pomóc z logistyką? Klient martwi się czy zostanie z wszystkim sam?

Generealnie mówiąc jesteśmy w stanie wydeukować i przeprowadzić klienta przez proces wysyłki jego zamówienia. Warunki wysyłki towarów są unormowane na całym świecie według systemu INCOTERMS 2020. Mówią one o tym, która ze stron odpowiada za jaki etap transportu dóbr. O ile klient nie zamawia swojego transportu na zasadach EXW (odbiór towaru z naszego magazynu), jesteśmy w stanie wysłać zorganizować transport na zasadach zarówno FOB (do portu załadunku) oraz CFR lub CIF (do portu kontrahenta).

Czy dostanę wsparcie techniczne przy kalibracji auta?

Tak. Posiadamy zespół techniczny, który w potrzebie klienta łączy się i zdalnie przeprowadza przez proces kalibracji, jednocześnie szkoląc w tym zakresie.

Czy mamy klientów i przedstawicieli na danym rynku?

Jesteśmy dostępni na rynkach Europejskich, Afrykańskich, Bliskiego wschodu oraz Ameryki Południowej i Łacińskiej. Jeśli w danym kraju nie mamy klientów lub reprezentacji, zapraszamy do kontaktu.

Czy możemy szybko podać dane opakowaniowe i logistyczne do wyceny transportu?

Tak. Na etapie, gdy ProForma jest skompletowana z klientem, od razu oszacowujemy objętość, wagę i koszty transportu.

Jak realizujemy reklamacje?

Uznajemy wadliwy sprzęt i odsyłamy go do naprawy lub wymiany u producenta. W przypadku dużych odległości kwestia transportu jest zawsze do uzgodnienia. Nie mniej, reklamacje zawsze rozważamy, jeśli towar rzeczywiście jest wadliwy.

Jakie ZAMEL ma gwarancje?

Szanujemy gwarancje dawaną przez producentów części i taką są też oferujemy. Jej zakres to 12 do 24 miesięcy.

Jak nauczyć się systemu ZAMEL?

Posiadamy dział techniczny, który jest w stanie przeprowadzić techników przez program, również szkoląc w zakresie kalibracji. Więcej materiałów znajdziesz na naszym kanale YouTube https://www.youtube.com/@zamelltd .